واکنش بازارهای مالی جهانی به تحلیف ترامپ منفی بود

بازدید: 187 نفر تاریخ منتشر : ۹۵/۱۰/۲۳

خلاصه خبر: رییس اتحادیه طلا و جواهر: واکنش بازارهای مالی جهانی به تحلیف ترامپ منفی بود

شرح خبر:

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور گفت: تضعیف ارزش دلار در پی برگزاری مراسم تحلیف «دونالد ترامپ» رییس جمهوری تازه آمریکا، کاهش قیمت طلا و سکه در بازار را به دنبال داشت.

 «محمد کشتی آرای»  در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره آخرین وضعیت بازار طلا و جواهر گفت: قیمت اونس جهانی طلا امروز در قیاس با آخرین روز کاری هفته گذشته (پنجشنبه) نزدیک به ۱۴ دلار افزایش را تجربه کرد.

به گفته این مسوول، دلیل اصلی این رشد قیمتی، جابجایی رییسان جمهوری آمریکا و آغاز به کار دونالد ترامپ بود که با واکنش منفی بازارهای مالی جهانی و در نتیجه افت قیمت دلار همراه شد.
کشتی آرای توضیح داد: به طور معمول جابجایی بالاترین مقام اجرایی هر کشور می تواند به معنای تغییر سیاست های کلی بویژه سیاست های اقتصادی باشد و در این مورد، شاهد عکس العمل منفی بازارهای مالی به این رخداد بودیم.
وی ادامه داد: برخلاف بازارهای جهانی، کاهش قیمت دلار در ایران موجب شد قیمت طلا و سکه همانند هفته گذشته سیر نزولی را ادامه دهد؛ به طوری که قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید از ۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال در شنبه هفته گذشته (بیست و پنجم دی ماه)، امروز با ۱۴۰ هزار ریال کاهش به ۱۱ میلیون و ۷۱۰ هزار ریال رسید.
رییس اتحادیه طلا و جواهر کشور حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو در چهارراه استانبول تهران را بر قیمت داخلی طلا و سکه بی تاثیر برشمرد.
به گزارش ایرنا، برپایه اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران تا ساعت ۱۴، هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۷۱۳ هزار ریال، هر قطعه سکه بهار آزادی طرح ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و هر نیم سکه پنج میلیون و ۹۸۰ هزار ریال فروخته شد.
هر قطعه ربع سکه طلا سه میلیون و ۱۸۰ هزار ریال، سکه گرمی دو میلیون و ۷۰ هزار ریال و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۱۴۳ هزار و ۲۰ ریال قیمت گرفت.

 

برچسب ها:

نظرات