تبلیغات اینترنتی یا سنتی؟؟؟!!!

بازدید: 130 نفر تاریخ منتشر : ۹۵/۱۱/۰۴

خلاصه خبر: تبلیغات اینترنتی سه اصل زمان، هزینه و دسترسی را تحت تاثیر قرار می دهد.

شرح خبر:

تبلیغات اینترنتی سه اصل زمان، هزینه و دسترسی را تحت تاثیر قرار می دهد.

در جوامع امروزی سه اصل زمان، هزینه و دسترسی به معیارهای اصلی زندگی روزمره تبدیل شده است ، در نتیجه تبلیغات ارزان تر و بهتر و با بازدهی سریع تر مورد توجه قرار گرفته است از همین رو یکی از مهمترین تفاوت های بین بازاریابی سنتی و اینترنتی بحث قیمت گذاری آن است. برای مثال تبلیغات چاپی که برای بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرند، از قبیل انواع بروشور، اعلان‌ها، تراکت‌های فروش و کارت‌های ویزیت، هر یک دارای قیمتی هستند که این قیمت تابع کیفیت کاغذ، طراحی و چاپ آن است و هزینه های بسیار بالایی دارند.

در عین حال نوع اینترنتی به مراتب دارای تنوع بیشتر با هزینه های بسیار پایین تر رائه می شوند که بازده و کارایی بیشتری نسبت به موارد سنتی دارند و در کوتاه مدت تاثیرات آن بسیار چشم گیر تر نمایان می شود. برای مثال کمپین‌های بازاریابی اینترنتی و همچنین ارسال خبرنامه، وبلاگ‌های تجاری، صفحات فیسبوک و اینستاگرام و حتی  وب سایت‌ها در ابتدا با هزینه اندک یا در برخی موارد رایگان شروع می‌شوند که باعث می‌شود به‌ عنوان جایگزینی ماندگار برای بازاریابی سنتی در نظر گرفته شوند، خصوصاً برای کسب‌ و کارهای کوچکی که از بودجه‌های بازاریابی اندکی برخوردار هستند.

مبحث دیگری که در بازاریابی سنتی و اینترنتی مطرح می شود بحث زمان و فوریت دستیابی به تبلیغات است. در بازاریابی سنتی برای تبدیل ‌شدن از ایده به محصول نهایی و عرضه آن به مخاطب نیاز به زمان قابل توجهی است. پیش‌نویسی از آنها باید مورد تائید قرار بگیرد، نسخه آزمایشی از آنها مورد بازبینی قرارگرفته و تغییرات لازم اجرا شود و سپس زمان مورد نیاز برای نمایش آنها تعیین ‌شده و نهایی شوند. حتی زمانی که پیام مورد نظر آماده و نهایی شد، تمامی محتوا و پیام در یک بازه زمانی به دست تمامی مخاطبین هدف نمی‌رسد و نتیجه ی قابل قبول حاصل نمی شود اما از طرف دیگر در تبلیغات اینترنتی موارد ذکر شده در حداقل زمان و به سرعت انجام می پذیرد و نتیجه ای به مراتب مطلوبتر را در بر خواهد داشت و با تولید محتوای مناسب و برون سپاری به شرکت های مطرح در این زمینه از ثمره ی آن اطمینان حاصل خواهید کرد و این را نیز در نظر بگیرید در حالیکه شما همچنان نیاز به زمان و تفکر برای طراحی و تولید محتوای مصرفی در این نوع از بازاریابی دارید، تبلیغات تنها با یک کلیک موس کامپیوتر قابل آغاز شدن می‌باشند.

پیگیری آسان و سریع و گرفتن گزارش از بازخورد تبلیغات از دیگر مزایای کاربردی نوع اینترنتی نسبت به تبلیغات سنتی است برای مثال نرم‌افزارهای بازاریابی ایمیلی می‌توانند تعداد نفراتی که یک پیام را مشاهده می‌کنند مورد شمارش قرار دهند و در رابطه با فروش‌های آنلاین تعداد تبلیغات نمایش داده ‌شده که منجر به خرید شده‌اند را ارائه درهد. اما در حالت سنتی دنبال کردن و پیگیری چنین اطلاعاتی به‌مراتب سخت‌تر است.

دسترسی مخاطبان به تبلیغات و اطلاعات در عرصه ی اینترنت و شبکه های اجتماعی در حال افزایش است و با توجه به رشد ابزارهای هوشمند ارتباطی و دسترسی آسان به اینترنت و همگانی شدن این تکنولوژی این نوید را به ما می دهد که انقلابی بزرگ در عرصه ی تجارت در حال رخ دادن است.

نظرات