آزاد سازی نانوایان باید به صورت کامل انجام شود

بازدید: 127 نفر تاریخ منتشر : ۹۵/۱۱/۰۵

خلاصه خبر: نماینده اتاق اصناف ایران در استان اذربایجان غربی ، شهرستان سلماس گفت: برای ایجاد رقابت در بین نانوایان و بهتر شدن کیفیت نان و همچنین کاهش مشکلات نانوایی ها باید آزاد سازی به صورت کامل انجام شود.

شرح خبر:

نماینده اتاق اصناف ایران در استان اذربایجان غربی ، شهرستان سلماس گفت: برای ایجاد رقابت در بین نانوایان و بهتر شدن کیفیت نان و همچنین کاهش مشکلات نانوایی ها باید آزاد سازی به صورت کامل انجام شود.
سجاد شاکر در گفت‌وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: وضعیت اقتصادی نانوایی ها به عنوان واحدهای تولید کوچک که نقش اصلی را تامین نیازهای روز خانواده ها دارند، مطلوب نیست و مشکلات فراوانی در این حوزه وجود دارد که مسئولین رسیدگی نمی‌کنند و حمایتی نیز صورت نمی‌گیرد.
وی تصریح کرد: در چند سال اخیر مشکلات نانوایی ها دوچندان شده و از زمانی که اعلام کردند هرکس درخواست پروانه برای ایجاد یک نانوایی کرد به آن مجوز بدهید مشکلات بیشتر شده است چرا که تعدد واحدصنفی باید زمانی صورت بگیرد که رقابت پذیری ایجاد شده باشد در غیر اینصورت تنها رکود کسبه را به همراه خواهد داشت.
شاکر اظهار کرد: در حال حاضر تنها عده ای از نانوایان آزاد پز که سهمیه خود را به صورت آزاد دریافت می کنند فعالیت بهتری دارند و باید رقابت ایجاد شود و تمامی نانوایی ها آزاد پز باشند و بازار رقابتی شکل بگیرد و این خواسته را از دولت داریم و امید داریم حق و حقوق کسبه شریف این صنف پایمال نشود و راهکارای برای بهبود وضعیت نانوایان ایجاد شود.
وی افزود: افزایش کیفیت نان خواسته منطقی مصرف کنندگان است و یکی از مسائل مربوط به نان کیفیت پایین آن است که باعث افزایش ضایعات نان می‌شود و باید برای بهتر شدن این وضعیت سیاست‌های تشویقی برای نانوایی‌هایی که کیفیت را رعایت می‌کنند در نظر گرفته شود.(ع)

به نقل از اتاق اصناف ایران

نظرات