تعطیلی ۷۰ درصد صنایع تولیدی به دلیل بالا بودن نرخ تسهیلات بانکی

بازدید: 104 نفر تاریخ منتشر : ۹۵/۱۱/۲۶

خلاصه خبر: تعطیلی ۷۰ درصد صنایع تولیدی به دلیل بالا بودن نرخ تسهیلات بانکی نماینده اتاق اصناف ایران در استان سمنان گفت: بالا بودن نرخ تسهیلات بانکی منجر به تعطیلی بیش از ۷۰ درصد صنایع تولیدی شده است و رکود را نیز به همراه داشته است.

شرح خبر:

تعطیلی ۷۰ درصد صنایع تولیدی به دلیل بالا بودن نرخ تسهیلات بانکی
نماینده اتاق اصناف ایران در استان سمنان گفت: بالا بودن نرخ تسهیلات بانکی منجر به تعطیلی بیش از ۷۰ درصد صنایع تولیدی شده است و رکود را نیز به همراه داشته است.

علی اکبر صیادجو روز دوشنبه در هشتمین اجلاسیه دوره ششم هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران افزود: نرخ سود تسهیلات بالا برای تولید کنندگان صرفه اقتصادی ندارد و تنها باعث ضرر تولیدکنندگان می شود .

وی تصریح کرد: دولت باید اقدامات اساسی تری برای رفع خروج از رکود بکار بگیرد و برخی از قفل ها را باز کند تا در حوزه های مختلف سرمایه گذاری شود

صیادجو اظهار کرد: اتاق اصناف ایران با داشتن بیش از ۲/۵ میلیون واحد صنفی در سراسر کشور از توان و پتانسیل بالایی برخوردار است و باید از ظرفیت های درونی این مجموعه استفاده کند.

وی افزود: دولت باید نگاه به پتانسیل ها و ظرفیت های درونی کشور داشته باشد چرا که نگاه به بیرون وابستگی می آورد و نگاه به ظرفیت های داخلی امید را به همراه دارد.

صیادجو تصریح کرد: دولت به اعمال سیاست های پولی انقباضی روی آورده است و این مساله تنها موجبات رکود را فراهم کرده است و باید سیاستهای انبساطی در دستور قرار گیرد.

وی همچنین خواستار فعالتر شدن کمیسیون های تخصصی اتاق شد و تاکید کرد باید از ظرفیت های کارشناسی اتاقها برای شناسایی تنگناها و گذر از مشکلات بهره برداری کرد

نظرات