شهرستان های کوچک برای ایجاد فروشگاههای زنجیره ای ظرفیت محدودی دارند

بازدید: 109 نفر تاریخ منتشر : ۹۵/۱۱/۲۶

خلاصه خبر: شهرستان های کوچک برای ایجاد فروشگاههای زنجیره ای ظرفیت محدودی دارند نماینده اتاق اصناف ایران در استان خراسان شمالی، شهرستان بجنورد گفت: استان ها و شهرستان های کوچک برای ایجاد فروشگاههای زنجیره ای ظرفیت محدودی دارند و مسئولان باید به این ظرفیت ها توجه داشته باشند و در حال حاضر شاهد هستیم که بیش از نیاز و ظرفیت استان ها فروشگاه زنجیره ای دایر شده است.

شرح خبر:

شهرستان های کوچک برای ایجاد فروشگاههای زنجیره ای ظرفیت محدودی دارند
نماینده اتاق اصناف ایران در استان خراسان شمالی، شهرستان بجنورد گفت: استان ها و شهرستان های کوچک برای ایجاد فروشگاههای زنجیره ای ظرفیت محدودی دارند و مسئولان باید به این ظرفیت ها توجه داشته باشند و در حال حاضر شاهد هستیم که بیش از نیاز و ظرفیت استان ها فروشگاه زنجیره ای دایر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، محمود اسدی در هشتمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران گفت: در شهرستان بجنورد بیش از ۱۲ فروشگاه زنجیره ای در حال فعالیت است که برای این شهر کوچک که ظرفیت محدودی دارد بسیار زیاد است و کسبه این شهرستان متضرر شده اند و کسی هم پاسخگو نیست‌.

وی همچنین با اشاره به اهمیت قانون مالیات بر ارزش افزوده عنوان کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده اگر به درستی اجرا شود باعث رونق بازار نیز می شود اما در حال حاضر مشکلات عدیده ای در میزان اخذ مالیات وجود دارد که باعث میشود تا تولید کنندگان متضرر شوند.

اسدی اظهار کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده در صنف طلا فروشان به درستی اجرا نمی شود ؛ این مالیات هم از اصل طلا گرفته می شود و هم از اجرت ساخت؛ در واقع طلا فروشان دو بار مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت می کنند که این مساله به نفع مصرف کنندگان نیز نخواهد بود و امیدواریم این مسایل در اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده برطرف شود‌.

وی همچنین ایجاد تداخل صنفی در برخی از صنوف استان را از دیگر مشکلات اصناف برشمرد و افزود: به عنوان نمونه در خصوص واحدهای کافه سنتی با سازمان گردشگری مشکل داریم که این مسایل باید از سوی اتاق اصناف ایران پیگیری شود.
به نقل از اتاق اصناف ایران

نظرات