نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی در تهران برگزار می شود

بازدید: 178 نفر تاریخ منتشر : ۹۵/۱۱/۲۷

خلاصه خبر: نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی در تهران برگزار می شود مدیرعامل شهرک های صنعتی استان تهران از نخستین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط در مرکز نمایشگاه های برج میلاد برگزار می شود. محمد رضا قاهری شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پنج هیات خارجی شامل روسیه، ایتالیا، جمهوری آذربایجان، عراق و افغانستان به همراه در ۱۲۰غرفه شامل ۱۵ شرکت شهرک های صنعتی کسب و کار با بیش از ۱۰۰واحد نمایشگاهی در این دوره حضور خواهند داشت.

شرح خبر:

نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی در تهران برگزار می شود
مدیرعامل شهرک های صنعتی استان تهران از نخستین نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط در مرکز نمایشگاه های برج میلاد برگزار می شود.
محمد رضا قاهری شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پنج هیات خارجی شامل روسیه، ایتالیا، جمهوری آذربایجان، عراق و افغانستان به همراه در ۱۲۰غرفه شامل ۱۵ شرکت شهرک های صنعتی کسب و کار با بیش از ۱۰۰واحد نمایشگاهی در این دوره حضور خواهند داشت.

مدیرعامل شهرک های صنعتی استان تهران با بیان اینکه حوزه های مرتبط در این نمایشگاه شامل محصولات سلولزی، غذایی، چرم، پوشاک، مبلمان، قطعات ساختمانی و تجهیزات صنعتی است، گفت: چهار شرکت دانش بنیان نیز در حوزه های مرتبط در این نمایشگاه شرکت می کنند.
وی ادامه داد: یکی از اقدامات اساسی در تشکیل نمایشگاه استقبال مردم و صنعتگران است که تنها مکانیزم نمایشی نیستند بلکه در راستای تعامل صنعتی، تولیدی و تجارت نقش برجسته ای دارند.
قاهری افزود: نمایشگاه محل ارائه آخرین دستاورد های تولیدی و تکنولوژیکی است که محلی برای تعامل مصرف کنندگان و تولید کنندگان است.
وی اظهار کرد: یکی از نکات تکنولوژی تولید و تجارت این نمایشگاه ها هستند که از طرفی تولید کننده به گونه مصرف کننده مواد اولیه، نیمه ساخته و قطعات مورد نیازش را مصرف می کند.
مدیر عامل شهرک های صنعتی استان تهران تاکید کرد: شبکه نمایشگاهی باید به شبکه منطقه ای و جهانی متصل شود.
قاهری با اشاره به اینکه ما در سال اقتصاد مقاومتی قرار داریم باید به دو موضوع اصلی دقت کنیم، اظهارکرد: مسئله اول درون زایی، توجه به مزیت های نسبی منطقه ای است و ورود به سازمان تجارت جهانی تنها با تقویت مزیت منطقه ای تحقق می یابد.
وی ادامه داد: دومین موضوع در این خصوص برون گرایی است که باید جهانی نگریست و منطقه ای عمل کرد به عبارتی با ورود به شبکه جهانی در داخل منطقه بتوانیم با خارج در سهم بازار جهانی تعامل خوبی داشته باشیم.
نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط شهرک های صنعتی استان تهران از اول تا چهارم اسفند ماه در مرکز نمایشگاه های برج میلاد برگزار می شود.
همچنین از برنامه جانبی این نمایشگاه می توان به برگزاری نشست های تخصصی و دوره آموزشی توسط هیات های حاضر در کشورهای خارجی اشاره کرد
به نقل از اتاق اصناف ایران

نظرات