نخستین نمایشگاه تخصصی ساعت ایران برگزار می شود

بازدید: 95 نفر تاریخ منتشر : ۹۵/۱۱/۲۷

خلاصه خبر: رییس اتحادیه ساعت تهران از برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی ساعت ایران خبر داد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، عبدالرحیم احمدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: نخستین نمایشگاه تخصصی ساعت ایران توسط اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تهران با همکاری شرکت اکسیس در تهران برگزار می شود.

شرح خبر:

نخستین نمایشگاه تخصصی ساعت ایران برگزار می شود
رییس اتحادیه ساعت تهران از برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی ساعت ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، عبدالرحیم احمدی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: نخستین نمایشگاه تخصصی ساعت ایران توسط اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تهران با همکاری شرکت اکسیس در تهران برگزار می شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی مصرف کنندگان برای شناسایی ساعت های اصل و غیر اصل است و اینکه مشتریان بتوانند با برندهای به روز دنیا آشنا شوند و خرید بهتری را داشته باشند.

احمدی ادامه داد: ساعت های اصل قیمت های ثابت و خدمات پس از فروش دارند و اتحادیه از نظر قیمت و کیفیت برندهای عرضه شده در نمایشگاه را تایید می کند.

علیرضا خانلو نایب رییس اتحادیه صنف ساعت تهران نیز در این نشست خبری گفت : تمامی برندهای معروف دنیا استاندارهای لازم را رعایت می کنند؛ اما یکسری به دنبال سوء استفاده از برندهای معتبر و به روز دنیا هستند و سعی می کنند تا بدل این کالاها را تولید کنند. ساعت های غیر اصلی بیشتر در چین تولید می شود و مواد و قطعات آن با ساعت های اصل و برند متفاوت است. در چین اجازه عرضه کالای کپی و قاچاق را ندارند؛ لذا آن را به دیگر کشورها ارسال می کنند.

وی تصریح کرد؛ تمامی ساعت های وارداتی به کشور از طریق گمرگ وارد می شود و چون تعرفه واردات ساعت پایین است، قاچاق ساعت نداریم و اگر کسی بخواهد مبادرت به واردات ساعت قاچاق کند، برایش گرانتر تمام می شود و حتی ساعت های کپی و غیر اصل هم از طریق گمرگ وارد می شود و در بازار توزیع می شود .

خانلو اظهار کرد: بهترین برند ساعت های تولید مربوط به سوییس و کشورهای اروپایی است و پس از آن هنگ کنگ و ژاپن هستند. ساعت های تحت لیسانس در چین تولید می شوند و تمامی ساعت های تولیدی چین تقلبی نیست و ساعتهای برند را نیز دارند .

وی افزود: گمرگ برای جلوگیری از ورود کالای تقلبی باید از شرکت های وارد کننده استعلام بگیرد تا دیگر شاهد ساعت های غیر اصل نباشیم .

خانلو با بیان اینکه تعداد ساعتهای تقلبی در ایران بسیار کم است، اظهار کرد: به دلیل سود نامتعارف ساعت های تقلبی که سود جویان بدست می آورند، اقدام به واردات کالای تقلبی از گمرگ می کنند و آن را با قیمت ساعت های برند به فروش می رسانند و باعث می شود که حق مصرف کننده ادا نشود.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه فروش نداریم و صرفا آشنایی با برندهای روز است ، ساعت برگزاری نمایشگاه از ساعت ۱۵ تا ۲۳ شب اعلام کرد و افزود: این نمایشگاه از ۲۷ بهمن ماه تا ۳۰ برای بازدید علاقمندان در برج میلاد دایر خواهد بود.

عمرانی عضو هیات رییسه اتحادیه ساعت نیز گفت: ساعت در ایران کالای سرمایه ای است و ارزش مالی دارد ساعت مثل جواهر و طلا کالای ارزشی محسوب می شود به همین دلیل باید برای ورود ساعت به ایران کنترل داشته باشیم ، تا ساعت های اصل وارد شود.

وی تصریح کرد: ۹۰ درصد از برندهای معتبر ساعت در ایران دارای نمایندگی رسمی و خدمات پس از فروش هستند و تنها در ایران ۲۰ درصد ساعت های غیراصل وارد می شود .

مهرداد احمدی عضو هیات مدیره اتحادیه ساعت نیز گفت: این اتحادیه دارای سایت و کانال خبری است و مشتریان باید ساعتی را که خریداری می کنند، داری فاکتور خرید باشد و در فاکتور مشخصات ساعت باید حتما ذکر شود.

وی تصریح کرد؛ در شش ماه گذشته ۹۰ واحد صنفی به دلیل نبود حمایت و رکود و درصد سود پایین تعطیل شده اند و اگر حمایتی صورت نگیرد، تعداد واحدهای تعطیلی بیشتر خواهد شد.
به نقل از اتاق اصناف ایران

نظرات