بحران پرتقال شب عید با واردات رسمی حل می شود/ میوه فروشان به نمایشگاه بهاره نمی آیند

بازدید: 180 نفر تاریخ منتشر : ۹۵/۱۱/۲۷

خلاصه خبر: رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت:در صورت واردات قانونمند، با بحران پرتقال در شب عید مواجه نخواهیم شد؛ توازن در بازار برقرار می شود و دیگر قاچاقچیان هم برای واردات این میوه دست به کار نخواهند شد.

شرح خبر:

بحران پرتقال شب عید با واردات رسمی حل می شود/ میوه فروشان به نمایشگاه بهاره نمی آیند
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت:در صورت واردات قانونمند، با بحران پرتقال در شب عید مواجه نخواهیم شد؛ توازن در بازار برقرار می شود و دیگر قاچاقچیان هم برای واردات این میوه دست به کار نخواهند شد.

حسین مهاجران در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران ضمن اظهار بی اطلاعی از واردات پرتقال های مصری به کشور گفت: پرتقال مصری همان والنسیا است که یکی از بهترین و مرغوب ترین پرتقال ها به شمار می آید؛ من هم تنها اخباری از واردات پرتقال های مصری شنیدم که به یقین این اقدام مرتبط با تصمیماتی از سوی وزارت جهاد کشاورزی است.

مهاجران در عین حال متذکر شد: مقداری پرتقال مرغوب مازندران برای شب عید در انبارها ذخیره شده است و قیمت پرتقال های جنوب نیز افزایش پیدا کرده به طوری که پرتقال های جنوب را از قیمت ۳ هزار تومان به ۸ هزار تومان و از ۲ هزار تومان به ۵ هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان این که در صورت واردات رسمی با بحران پرتقال در شب عید مواجه نخواهیم شد، افزود: به نظر می رسد که وزارت جهاد کشاورزی برای تنظیم بازار پرتقال در شب عید تصمیمات و فکرهای اساسی دارد و اجازه نخواهد داد برای شب عید، پرتقال با افزایش قیمت مواجه شود .

وی در ادامه قیمت میوه های شب عید را متعادل اعلام کرد و در مورد حضور فروشندگان میوه در نمایشگاه بهاره گفت: فروشندگان میوه در نمایشگاه بهاره حضور نخواهند داشت؛ چون میوه سریع الفساد است و مردم نیز از خرید میوه های موجود در نمایشگاه بهاره استقبال نمی کنند.
به نقل از اتاق اصناف ایران

نظرات